Rubriky
Aktuality

Letecký most pro urgentní přepravu dílů

Krizová situace si žádá kreativní přístup. Náš tým vytváří plicní ventilátor na několika místech vzdálených místech republiky současně – Kladno, Třebíč, Praha, Brno, Plzeň, Prosetín, Ostrava …

Děláme tak proto, že se snažíme kvůli pandemii COVID-19 omezit kontakty na minimum a chceme, aby jednotlivé části týmu byly co nejblíže technologiím, které znají a potřebují ke své práci, tedy biomedicínští inženýři v laboratoři, elektronici u svých pájek a měřáků, pneumatici u svých ventilů atd.

Tohle řešení urychluje vývoj, ale přináší komplikace v logistice, když je potřeba dát výsledky jejich práce dohromady. Včera jsme takto potřebovali převést redukční ventil, 3D tištěný exspirační ventil, HEPA filtr a pacientský okruh z laboratoře na Kladně k výrobci do Prosetína u Pardubic.

Naštěstí máme v rámci skupiny COVID19CZ i piloty a díky pomoci Miroslava Macíka z ČVUT, cpt. Davida Popovského a pilota Kryštofa Köhlera jsme byli schopni dostat vše potřebné včas do cíle a příprava výroby tak mohla nerušeně pokračovat.